Yle, de Finse openbare omroep, heeft bekendgemaakt dat het geen commentatoren naar het Eurovisiesongfestival 2025 zal sturen.
Het nieuws werd bekend gemaakt door Mikko Silvennoinen. Hij voorziet voor YLE het Finse commentaar op het Eurovisiesongfestival. Mikko zal commentaar bij de wedstrijd voorzien vanuit de YLE Studio’s in Pasila, Helsinki. Hij noemde de stijgende kosten en bezuinigingen bij YLE als reden voor deze beslissing. Mikko reist naar Bazel voor de openingsceremonie en keert terug naar Finland om commentaar te leveren bij de liveshows.
Anssi Autio, hoofd van de Finse delegatie voor Finland, verklaard verder:
“Je kunt je niet alles veroorloven. Als de prijzen stijgen en we minder geld hebben, is de beslissing vrij eenvoudig. Iedereen begrijpt waarschijnlijk wel dat commentaar technische apparatuur en een commentaarcabine vereist. Dit is een behoorlijk hoog bedrag.”
Het is niet de eerste keer dat de Finse commentatoren thuis blijven. Toch stelt Mikko Silvennoinen grote vragen bij de besparing en hoopt dat zijn job niet zal lijden onder het feit dat hij de sfeer in Bazel niet kan opsnuiven.
Ook de Kroatische openbare omroep HRT blijft thuis om commentaar te voorzien op het Eurovisiesongfestival. YLE laat ook weten dat ze de vraag heeft opgeworpen aan de EBU.
“Het hangt ervan af of de EBU deze vragen van ons en andere landen/omroepen over hoe deze kosten nu zo enorm hoog kunnen zijn, serieus neemt. We moeten het echter voorlopig met ons eigen budget doen.”
Yle zal het commentaar voor het Eurovisiesongfestival 2025 verzorgen in zes talen. De Finse commentatoren voor het Eurovisiesongfestival 2025 zijn als volgt:
- Mikko Silvennoinen (Fins)
- Eva Frantz en Johan Lindroos (Zweeds)
- Levan Tvaltvadze (Russisch)
- Heli Huovinen (Inari Sámi)
- Aslak Paltto (Noord-Samisch)
- Galyna Sergeyeva (Oekraïens)
Erika Vikman zal de tweede halve finale afsluiten met haar Ich Komme. Ze behoort tot één van de outsiders om de wedstrijd te winnen. Wil je meer weten over de Finse inzending? Bekijk dan zeker eens onze The Road to Bazel over de Finse inzending.
Logo YLE